Monika Dastychová- kontakt: 601384433

NABÍDKA MASÁŽÍ A TERAPIÍ:

  • zdravotní, rekondiční, sportovní masáže
  •  indická antistresová masáž hlavy
  •  masáž horkými lávovými kameny
  •  bambusová masáž
  •  reflexní masáž chodidel (dle čínské medicíny)
  •  Reiki masáž
  • Lymfatické masáže
  • Dornova metoda – manuální terapie
  • Synergická reflexní terapie – manuální terapie

 

Co přináší masáže?

Masáže jsou starou léčebnou metodou více jak 3000 let. Působí preventivně, pomáhají odstraňovat nežádoucí stavy, jako je napětí a stres, bolesti hlavy, nespavost nebo problémy s pohybovou soustavou. Působením různých masážních technik v patřičném rytmu a směru se ovlivňuje prokrvení kůže a svalů, zvyšuje a nebo se snižuje svalový tonus a dochází k postupnému odstraňování srůstů v tkáních. Ovlivňuje se pozitivně krevní a lymfatický oběh, čímž dochází k regeneraci a obranyschopnosti organismu.

Další účinek je kosmetický, neboť dochází k odstranění odumřelých buněk a rychlejšímu odbourávání tuků.

1.Zdravotní , rekondiční a sportovní masáž

Rekondiční relaxační masáž – zaměřená více na relaxaci a odpočinek. Odstraňuje hlavně únavu a psychické napětí. Je dobré si ji dopřát zvláště v těch dnech, kdy se nejvíce nahromadila únava po nějaké fyzické námaze a nebo stresu.

Rekondiční povzbudivá -  jedná se o pohotovostní masáž před nějakým sportovním výkonem a  jinou fyzicky namáhavou činností, kdy se patřičně nahřejí svaly a nabudí se k výkonu. Neprovádí se v tréninkových dnech.

Rekondiční zdravotně preventivní – zaměřená více na zdravotní stav a posílení organismu zvláště v místech zanedbávaných nedostatkem fyzické činnosti apod.

Toto nechávám na dohodě s klientem těsně před započetím masáže na momentální situaci rozpoložení a povědomí dalšího průběhu dne po masáži, kdy je důležité vědět, zda klient pokračuje v prac.činnosti a nebo bude nadále relaxovat.

 Ceník

Masáž šíje a zad ………………………. 30-45 min ….. 380,- Kč

Masáž šíje, zad a HK ……………….   45-60 min ….. 460,- Kč

Masáž šíje zad a DK ………………..   45-60 min ….. 480,- Kč

Masáž celotělová ……………………   cca 1,5 hod … 680,- Kč

Každá 4. masáž  …………………….     sleva 100,- Kč 

 

2. Indická masáž hlavy

 

Praktikuje se v Indii již přes tisíc let ,kde je součástí  ájurvédského učení. Uvolňuje šíji, krk a prokrvuje hlavu. Končí se masáží obličeje. Tato masáž je výborný prostředek pro odstranění únavy a odbourání vzrůstajícího psychického napětí a stresu. Napomáhá preventivně proti bolestem hlavy a zmírňuje ataky migrén. Provádí se v sedě nasucho (klient by měl mít přiléhavé tričko s dlouhým rukávem) a nebo s olejíčkem (takže je vhodné si toto ujasnit hned a být na variantu připraven).

Upozornění: pokud trpíte na migrény, přijďtě v době klidu a je možné, že se po masáži lehká bolest objeví. Není to ale migréna. Naopak, pravidelným praktikováním by se ataky migrén měly snižovat a období bez bolesti prodlužovat.

Ceník:  Indická antistresová masáž hlavy …… cca 45-60 min ….. 460,-Kč

             Každá 4. masáž  …………………….     sleva 100,- Kč 

 

3.Masáž horkými lávovými kameny (Hot stones)

 Tato masáž je jedna z nejpříjemnějších relaxačních metod. Příjemné teplo pravých lávových kamenů a vibrace ovlivňují energetické dráhy v těle a působí blahodárně na mysl.Perfektně uvolňuje ztuhlé svaly. Dochází k výraznému prokrvení tkáně a tím k intenzivní detoxikaci organismu.

Ceník:

Horké kameny – záda a šíje ………………………………..………. cca 45-60 min …… 540,- Kč

Horké kameny – celková masáž včetně obličeje     ………. cca 1,5 – 2 hod. … 750,- Kč

Každá 4. masáž jakákoliv  …………………….     sleva 100,- Kč 

 

4. Bambusová masáž (Bamboo)

 Bambusová masáž je další z řady hloubkově působících masáží a řadí se spíše do skupiny thajských masáží. Je vhodná pro lidi s velmi zatuhlým svalstvem a nebo pro lidi, kteří milují větší tlak. Dochází k větší stimulaci a prokrvení tkání, což podporuje rychlejší regeneraci pohybového aparátu a odplavení toxinů. Zlepšuje kvalitu kůže a podkoží. Pomahá prohřát organismus.

Bambus sám o sobě bývá symbolem životní energie, prosperity a dlouhověkosti a plodnosti.

 Upozornění: po této masáži se následující den může objevit mírná ztuhlost trochu jako po návštěvě posilovny

Ceník:

Bambusová masáž – záda a šíje ………………………………..……….  cca 45-60 min …… 540,- Kč

Bambusová masáž  – celková masáž včetně obličeje     ………. cca 1,5 – 2 hod. … 750,- Kč

Každá 4. masáž jakákoliv …………………….     sleva 100,- Kč 

 

5. Reflexní masáž chodidel

 Tato masáž je velmi účinná a harmonizuje celý organismus. Vycházím při ní z čínského učení. Využívá energetické dráhy – meridiány, které tlakovým impulsem donesou informaci ke konkrétním orgánům. Tuto masáž zaměřuji dle východního učení teorie jing  a jang a pěti prvků (dřevo, oheň, země kov, voda).

 

Ceník:

Reflexní masáž chodidel …………..……….  1 hod  …… 450,- Kč 

Každá 4. masáž jakákoliv …………………….     sleva 100,- Kč 

 

6. Reiki masáž

 Jendá se o léčebnou terapii na principu ReiKi.

Každý člověk si sám přikládá ruce na místa, která ho bolí. Poznaná schopnost léčby energie z dlaní na lidské tělo je tedy jedním z instinktů, které lidé dědí od svých předků již po tisíciletí. Laskavý dotek lidské ruky je vyjádřením péče a lásky beze slov. Tento dotek přináší pocit bezpečí, tepla, ztišení a navozuje rovnováhu. Léčí jemnou teplou nenásilnou a laskavou energií, kterou si samo Vaše tělo vyžádá. Postižené orgány a místa tuto energii nasávají nejvíce. Můžete v těchto oblastech cítit při REIKI naopak chlad. REIKI vstupuje do Vaší aury a harmonizuje Vaše energetické dráhy (čakry). Odstraňuje bloky znemožňující či znesnadňující průchod životní energie, pozitivně ovlivňuje vibrační frekvenci Vašeho těla. REI znamená vesmír. KI představuje sílu, energii a existenci jako takovou.

Tato, vlastně spíše terapie, než-li masáž, se týká každé buňky těla.

ReiKi lze doporučit každému, bez ohledu na věk, zda je slabý , nemocen, má horečku, bolesti, je emociálně rozrušen.

(Reiki přináší také zlepšení stavů po operacích a nebo po amputacích končetin, kdy snižuje tzv. „fantómovou bolest“)

Při lokálních potížích je dobré aplikovat několikrát za sebou se zaměřením na postiženou oblast. Při depresích a psychických poruchách je vhodná terapie celková a opakovat pravidelně např. po 2-3 dnech po určitou dobu.

Ceník:

ReiKi…….……1/2 hod .... 160,-

1 hod  …. 380,-Kč.

 Každá 4. masáž jakákoliv …………………….     sleva 100,- Kč 

Celková terapie trvá 1 hodinu až 2 - dle stavu klienta. Lokální terapie kolem půl hodiny.

Při sadě terapií je možné si domluvit slevu. Např. opakování po 2-3 dnech a nebo každý týden apod.

 

7. Synergická reflexní terapie (SRT)

SRT je manuální terapie, která je podobná masáži, uvolňuje svaly, protahuje svaly a mobilizaciuje klouby, tak aby pohybový aparát měl dostatečný komfort a byly odstraněny překážky pro plynulý, bezbolestný a  fyziologický pohyb. Nepoužívá se olejů ani krémů. SRT ovlivňuje povrchové a hluboké tkáně pohybového aparátu, aktivuje/zklidňuje  nervový systém a orgány.

SRT je kombinace starých reflexních , nových a modifikovaných manuálních technik, které shrnul DR. Pfaffenrot do jedné metody.

Více ZDE

Ceník:

celková SRT= 1 hodina...................500,- Kč

částečná SRT = 30 min..................300,-Kč

Kontakt:

Monika Dastychová

Telefon: 601384433

Email: dastmonik@seznam.cz

 

Důležité dodatky a upozornění:

Po každé masáži hojně pít, zvláště po lávových kamenech a bambusové masáži!!! A nevystavovat pokožku chladu a průvanu.

Kdy nechodit na masáž

Po masáži dochází k prokrvení a k průchodnosti vlásečnic (kapilár) cca v objemu 1400 na mm2 na svalovém průřezu. V klidu je tato průchodnost pouze 50 -250 vlásečnic na mm2. Proto při počínajícím onemocnění a nebo ve velmi oslabeném stavu by se mohlo stát, že se bacily roznesou po celém těle a místo pokračujících blahodárných účinků masáže, by se mohlo zhoršit onemocnění.

Kdy nechodit vůbec:

Celkové onemocnění, hlavně horečnaté nebo infekční. Při výskytu nádorového onemocnění. Při intoxikaci organismu.

Kdy se vyhnout masáži některých částí:

Mízní uzliny, nervové kmeny a velké cévy. Bříško nemasírujeme, pokud jsou bolestivé stavy v břišní krajině a u žen v těhotenství a při menstruaci. Nemasírují se místa postižená kožními záněty, křečové žíly, vystouplé bradavičnaté útvary apod.

Kdy se vyhnout celkové masáži:

Při vysokém, nízkém nebo velmi kolísavém tlaku. Cukrovce, epilepsii. Při těchto stavech je vhodné masáž rozdělit do dvou etap např.